Пасічне господарство "Тернинко" - реалізує чистопородні, плідні матки карпатської породи та пакети бджіл.

Для замовлення  зв'яжіться з нами.
(+38 050) 372-11-65
carpatbee@gmail.com

Карпатська порода на практиці ↑


Характеристики Карпатської бджоли

Чистопородні карпатські робочі бджоли мають: сірий колір тіла із сріблястим опушенням тергітів; досить довгий хоботок — 6,3—6,7 мм, який дає змогу брати нектар з квітів червоної конюшини й ефективно їх запилювати; ширину третього тергіта — 4,8 мм; довжину крила — 9,3—9,6 мм; кубітальний індекс — 2,3—2,6; дискоїдальне зміщення — не менше 80% позитивних випадків і не більше 5% негативних; вигнуту у 100% випадків форму задньої межі воскового дзеркальця 5-го стерніта; вагу при народженні 110 мг. Печатка меду переважно "суха".

Матки карпатських бджіл у період інтенсивної яйцекладки відкладають у середньому за добу 1500—3600 яєць і мають масу 230—360 мг. їх колір світло-каштановий, темно-каштановий і навіть чорний.
Карпатські чистопородні трутні відзначаються коричневим, рідше — сірим опушенням спинного щитка грудей.

Відселекціонованим карпатським бджолам властиві такі особливості: миролюбність, мала рійливість, відносно висока имостійкість і стійкість до захворювання нозематозом, відносно тривалий віковий період льотно-збиральної діяльності, широка флороміграція, здатність збирати нектар з низькою концентрацією цукрів, вилітати за кормом з малою кількістю цукру в медовому зобику, збереження родиною льотної діяльності при відборі матки, активна відбудова стільників навіть при слабкому весняному медозборі, інтенсивний розвиток бджолородин і здатність ефективно використовувати медозбір. Результати виробничого випробування карпатських бджіл відселекціонованих ліній у різних кліматичних умовах України, Білорусії, Росії, Узбекистану та інших держав показали, що їх медова продуктивність змінюється від 30 до 80 кг і є вищою порівняно з місцевими та завізними бджолами.

Про високу медову продуктивність карпатських бджіл свідчать такі дані. За повідомленням М. А. Маяцкова (1980 p.), в умовах Волгоградської області пакетні родини зібрали по 61,7 кг меду. За нашими даними, пасічник М. Бунь в 1987 р. в умовах Миколаївської області зібрав по 70 кг, такі ж медозбори протягом ряду років мав Г. Кулешов з м. Черкаси. Відомі медозбори по 100—150 кг на родину в умовах Луганської, Волгоградської, Омської, Кемеровської, Новосибірської та інших областей.

 

 

Карпатка –“Та це ж золота бджола!”            

  У 2006 р. виповнилось 40 років з початку планомірного і систематичного вивчення карпатських бджіл у Закарпатті, головній на Україні області природного пощирення карпатських бджіл. Цікавість до цих бджіл виникає не випадково. Перші відомості щодо цінних якостей згаданих бджіл ми знаходимо в чеській літературі. А.Седлачек (1923р), І.Кітцбергер (1927р)   наголошують, шо місцеві гірські бджоли відзначаються цінними якостями. Сімї цих бджіл швидко розвиваються навесні і в травні досягають повної сили та дають багато меду. Автори звертали увагу на нерійливість карпатських бджіл.
Детальніше...